Mikroskopy biomedyczne
Mikroskopy stereoskopowe
Mikroskopy konfokalne
Mikroskopy przemysłowe
Mikroskopy elektronowe

Okrągła rocznica

Dziś (15.03.2021) firma PRO FOTO obchodzi 30-lecie istnienia, z tego ostatnie 25 lat działamy w mikroskopii.

Obchodzimy 30 lat działalności!

 

 Dziękujemy wszystkim naszym klientom za okazane zaufanie.

 

Nowy Primostar 3 – już można zamawiać

Z przyjemnością informujemy o nowej wersji bardzo popularnego mikroskopu Primo Star – Primostar 3.

Nowe mikroskopy Primostar

Szczegółowe informacje już na naszej stronie!

 

Jesteśmy na Allegro!

Od Grudnia 2020 wybrane pozycje z naszej oferty są dostępne na Allegro
Zapraszamy do zaznajomienia się z naszym sklepem

 

Czyszczenie i odkażanie mikroskopu

Szanowni Państwo,

W ostatnich tygodniach niezwykle istotnym tematem związanym z koronawirusem (COVID-19) stała się dezynfekcja mikroskopu.

Udostępniamy do pobrania dwa dokumenty przygotowane przez firmę Zeiss w języku polskim: Instrukcja - czyszczenie i odkażanie mikroskopu (PL)

Środki dezynfekujące wymienione w ulotce przetestowano pod kątem zgodności z systemem mikroskopowym. Nigdy nie używaj na powierzchniach optycznych lub powłokach, z wyjątkiem zewnętrznych soczewek okularu.

Do dezynfekcji bakterii należy użyć 70% wodnego roztworu izopropanolu (zwanego również alkoholem izopropylowym). Upewnij się, że roztwór został zastosowany przez co najmniej 30 sekund. Środki zalecane do dezynfekcji wirusów wymieniono w broszurze

Więcej ogólnych informacji na temat czyszczenia systemu mikroskopowego i jego komponentów można znaleźć w broszurze  ZEISS Czyszczenie elementów optycznych

 

 

  Instrukcja - czyszczenie i odkażanie mikroskopu (PL)

  Czyszczenie elementów optycznych

 

Nowa instalacja mikroskopów Zeissa

Nasza ostatnia instalacja na jednej z uczelni medycznych

 

Nasza ostatnia instalacja na jednej z uczelni medycznych.

 

Pod żaglami Zeissa

 

Pod żaglami Zeissa.

 

XIII Spotkanie Użytkowników Mikroskopów Konfokalnych

W dniach 22-24 października w Goczałkowicach odbyło się XIII Spotkanie Użytkowników Mikroskopów Konfokalnych, w którym udział wzięli nasi pracownicy. Firma Zeiss zaprezentowała premierowo na nich swoje najnowsze rozwiązania z zakresu mikroskopii konfokalnej: superrozdzielczy mikroskop konfokalny Zeiss LSM 980 oraz kompaktowy mikroskop konfokalny Zeiss LSM 900.

Oprócz tego w ramach warsztatów możliwe było zapoznanie się z mikroskopem fluorescencyjnym Zeiss Axio Zoom.V16 wyposażonym w Apotome.2, nowoczesnym modułem do analizy Intellesis, oraz zautomatyzowaną platformą do obserwacji przyżyciowych Zeiss Axio Observer 7

Nowy Axioscope 5 i Axiolab 5 już w sprzedaży

Mikroskopy Carl Zeiss Axioscope 5 i Axiolab 5 są już dostępne w sprzedaży. Zachęcamy zainteresowanych do zaznajomienia się z materiałami informacyjnymi na naszej stronie, oraz do ewentualnego kontaktu z nami!

Axio 5

Nowy model mikroskopu Axio Lab - Axiolab 5

Z zadowoleniem informujemy, że na początku maja firma Carl Zeiss wprowadziła nowy model mikroskopu  - Axio Lab.A1 zostaje zastąpiony  modelem  Axiolab 5, dostępne będą też wersje polaryzacyjna Axiolab 5 Pol i materiałoznawcza Axiolab 5 MAT.

Zmianom podlegała wcześniej linia Axio Scope, która teraz ma oznaczenie Axioscope 5 (biomed) i Axioscope 7 (MAT).

Nowa koncepcja zyskała nazwę Smart Microscopy co oznacza wyższą  ergonomię, automatyzację i  integrację z cyfrowymi kamerami  Zeiss. Szczegóły wkrótce w opisach nowych mikroskopów na naszej stronie