Mikroskopy biomedyczne
Mikroskopy stereoskopowe
Mikroskopy konfokalne
Mikroskopy przemysłowe
Mikroskopy elektronowe

Zeiss Axio Zoom.V16

Jasna fluorescencja w dużym polu widzenia

Axio Zoom.V16 osiąga bardzo wysoką aperturę numeryczną w średnim zakresie zoomu: uzyskujesz doskonałą jasność fluorescencji w dużych polach widzenia. Z obiektywem Plan-NEOFLUAR Z 2.3x uzyskujesz aperturę numeryczną NA 0,5 w polu o wielkości 1,5 milimetra. Wykonuj rutynowe badania przesiewowe, a także najbardziej wymagające aplikacje do obrazowania wielowymiarowego dzięki Axio Zoom.V16.

Axio Zoom.V16 łączy w sobie zoom, fluorescencję oraz mikroskop stereoskopowy. . Dodatkowo pozwala na użycie modułu ApoTome.3, który jeszcze bardziej poprawi obrazowanie we fluorescencji. Dzięki zmotoryzowanej przysłonie, sprzężonej z zoomem, możemy korzystać ze zoptymalizowanego zoomu w trzech trybach: tryb jasności, tryb okularu i tryb kamery. Dodatkowo, automatyka w świetle przechodzącym, pozwala uzyskać najlepsze oświetlenie tylko przy użyciu jednego przycisku!  

Zoptymalizowane powiększenie dla Twojej aplikacji

EZoom w Axio Zoom.V16 współpracuje z elektrycznie sterowaną przysłoną irysową sprzężoną z zoomem. Po prostu wybierz najlepszy tryb do swoich celów:
Tryb jasności: obserwuj obrazy fluorescencyjne w całym zakresie zoomu przy najwyższej możliwej jasności.
Tryb okularu: Jest to idealne rozwiązanie, jeśli pracujesz głównie z obserwacjami w okularach przy użyciu konwencjonalnego oświetlenia. Powiększasz od dużych pól obiektów z maksymalną głębią ostrości do dużych powiększeń z maksymalną rozdzielczością.
Tryb aparatu: Axio Zoom.V16 dostosowuje się do wydajności aparatu. Uzyskujesz optymalną relację między rozdzielczością a głębią ostrości w całym zakresie zoomu.

Inteligentne światło przechodzące w całym zakresie zoomu

Oprócz jasnego pola, ciemnego pola i ukośnego oświetlenia, za naciśnięciem jednego przycisku uzyskujesz zwiększony kontrast w jasnym polu. Dzięki przyciskowi Best Mode mikroskop stereo z zoomem Axio Zoom.V16 określa rzeczywisty stan optyczny i automatycznie optymalizuje przepuszczane światło. Użyj elementu sterującego Dopasuj, aby precyzyjniej dostosować tryb najlepszy do swojej aplikacji. Następnie po prostu zapisz ustawienia i załaduj je ponownie do następnego eksperymentu - jeszcze raz, za naciśnięciem jednego przycisku.

 

Dane techniczne:

  • okulary 16x/16 lub 10x/23
  • kolumna zmotoryzowana lub manualna
  • jasne pole, ciemne pole i światło skośne
  • kompatybilność z modułem ApoTome.3
  • kompatybilność z oprogramowaniem ZEN
  • kompatybilność z SYCOP 3
  • opcjonalnie zmotoryzowany stolik

 

Pobierz katalog:   Zeiss Axio Zoom.V16 EN