Kamery mikroskopowe

Kamery mikroskopowe są dedykowanymi urządzeniami do akwizycji obrazu i sekwencji filmowych w mikroskopii i są dopasowane do aplikacji badawczych, laboratoryjnych i przemysłowych.

W ofercie naszej firmy można znaleźć kamery mikroskopowe Zeiss, zarówno te, z których uzyskujemy obraz kolorowy jak i monochromatyczne, przeznaczone do obrazowania fluorescencyjnego.

Kamery cyfrowe z rodziny produktów Axiocam oferują optymalną jakość obrazów i nowoczesne rozwiązania.
Najnowsze produkty marki Zeiss - kamery Axiocam 208 (color) i Axiocam 202 (mono) – pozwalają na tryb pracy standalone  – czyli taki, który nie wymaga współpracy kamery z komputerem aby uzyskać obraz, z samym monitorem. Pliki mogą być zapisywane bezpośrednio na dysku USB. Oprogramowanie umożliwia m.in. wykonanie akwizycji wielokanałowej (fluorescencja wielokanałową). Wykorzystują wszystkie cechy nowej koncepcji firmy ZeissSmart Microscopy: czytanie informacji kodowanych, automatykę ekspozycji i balansu bieli w połączeniu z mikroskopami systemowymi i oprogramowaniem analizy obrazu Zeiss. Pracują przez wifi i sieć Ethernet.

Oprócz tego oferujemy szereg innych specjalistycznych kamer od niezależnych producentów. Proponujemy także lustrzanki o wysokiej rozdzielczości (do ponad 50 mpx), przede wszystkim firmy Canon.

Do pełnego wykorzystania możliwości kamer proponujemy kompatybilne oprogramowanie firmy Carl Zeiss, takie jak ZEN, Labscope i inne.
» https://mikroskop.com.pl/oprogramowanie/zeiss-zen
» https://mikroskop.com.pl/oprogramowanie/zeiss-labscope


Pobierz katalog:   Axiocam EN

Pobierz broszurę:   Axiocam 202 PL

Pobierz broszurę:   Axiocam 208 PL