Mikroskopy biomedyczne
Mikroskopy stereoskopowe
Mikroskopy konfokalne
Mikroskopy przemysłowe
Mikroskopy elektronowe

Zeiss Smartzoom

Inteligentny projekt. Inteligentny przebieg pracy. Inteligentne wyniki

Zeiss Smartzoom 5

ZEISS Smartzoom 5 to twój inteligentny mikroskop cyfrowy - idealny do zapewniania i kontroli jakości w praktycznie każdej dziedzinie przemysłu. Szybki i łatwy w konfiguracji, w pełni zautomatyzowany i wyposażony w dedykowane elementy kontroli jakości, jest tak prosty w obsłudze, że nawet niedoświadczeni użytkownicy osiągną doskonałe wyniki. Jak łatwo? Smartzoom 5 jest wyposażony w tryb rejestrowania makr w celu usprawnienia przepływu pracy w celu powtarzania analiz próbek tego samego typu w trybie krok po kroku.

Ten w pełni automatyczny mikroskop znajduje zastosowanie w praktycznie wszystkich dziedzinach przemysłu.

System zaopatrzony jest w dwie kamery: przeglądową i główną. Pozyskany obraz jest kalibrowany przez oprogramowanie.

Możliwości analityczne oprogramowania obejmują algorytmy EDF (poszerzonej gębi ostrości), 3D (rekonstrukcja 3D), mozaikę (poszerzone pole widzenia), szeregi czasowe, segmentowanie itp.

Stolik mikroskopu zaopatrzony jest w blokadę fizyczną, która pozwala ustalić system współrzędnych dla śledzenia pozycji analizowanych struktur, w powtarzalnych elementach.

Głowica optyczna osadzona jest na uchylnym statywie. System optyczny mikroskopu Smartzoom 5 oparty jest na głowicy optycznej oraz następujących, wymiennych obiektywach:

  • PlanApo 5x/0,3 FWD 30mm (telecentryczny, nadający się do współosiowego oświetlenia dla światła odbitego i oświetlenia pierścieniowego)
  • PlanApo 1,6x/0,1 FWD 36mm (telecentryczny, nadający się do współosiowego oświetlenia dla światła odbitego i oświetlenia pierścieniowego)
  • PlanApo 0,5x/0,03 FWD 79mm (z oświetleniem pierścieniowym)

 

Narzędzia pomiarowe obejmują:

Smartzoom 5 - Narzędzia pomiarowe

 

  • w analizie 2D: odległości między punktami, między liniami równoległymi, w stosunku do linii bazowej, kontury, kąty (połączone i rozłączone), promień i średnica koła, odległości koła od koła itp.

 

  • w analizie 3D: odległość, profil, objętość, kąt

 

 

Pobierz katalog: Smartzoom EN