ZEISS Axioscan 7

Wysoce Wydajny Skaner Preparatów, do Fluorescencji, Jasnego Pola i Polaryzacji

Zeiss Axioscan 7 to niezawodny, powtarzalny sposób tworzenia wysokiej jakości wirtualnych preparatów mikroskopowych. Axioscan 7 to połączenie możliwości, niespotykanych dotychczas w skanerze preparatów - szybka digitalizacja i wyjątkowa jakość obrazu oraz niezrównana różnorodność trybów obrazowania, zawarte w całkowicie zautomatyzowanym i łatwym w obsłudze systemie.

Najbardziej wymagające zadania badawcze, zarówno jak i rutynowe zadania skanowania są wspierane przez potężny sprzęt i wysoce funkcjonalne oprogramowanie. Błyskawiczne wykonywanie preparatów wirtualnych dzięki szybkiemu skanowaniu, zachowuje niezmiennie wysoką jakość, działając zarówno w jasnym polu, fluorescencji czy w świetle spolaryzowanym. Połączenie wydajności skanowania z szeroką gamą zastosowań

  • Szybkie automatyczne skanowanie do 100 preparatów w jednym przebiegu
  • Wysoka wydajność skanowania zapewniająca ciągłą pracę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • Łatwe w tworzeniu profile skanowania dzięki intuicyjnym kreatorom
  • Błyskawiczne przełączanie między fluorescencją, jasnym polem i polaryzacją
  • Złożone zastosowanie filtrów do wymagających zastosowań obrazowania fluorescencyjnego
  • Doskonała jakość obrazu dzięki zaawansowanym kamerom Axiocam

 

Zautomatyzowana Elastyczność Zastosowań

Zeiss Axioscan 7 umożliwia szybkie przełączanie między trybami skanowania fluorescencyjnego, jasnego pola i polaryzacji, w każdym z nich dostarczając najwyższą jakość szybkiego i nieinwazyjnego obrazowania. Axioscan 7 oferuje elastyczność kontrastu i dużą szybkość skanowania podczas digitalizacji preparatów tkanek barwionych hematoksyliną i eozyną lub innych zastosowań w jasnym polu.

Szybkie koła filtrów i oświetlenie wzbudzające o zakresie widmowym aż do dalekiej czerwieni dostarczają nowych możliwości obrazowania fluorescencyjnego - w połączeniu z nową, nieniszczącą próbek metodą kontrastu TIE (Transfer of Intensity Equation), wszechstronne obrazowanie osiąga nowy poziom wydajności. Zintegrowanie wszystkich trybów obrazowania dostarcza maksymalną ilość informacji o próbce, przy minimalnym wkładzie pracy.

 

Kontrast TIE
Usprawnione Wykrywanie. Lepsze ustawianie ostrości.. Więcej informacji porównawczej.

Używając nowej metody kontrastowej Transfer of Intensity Equation (TIE) do generowania kontrastu w przezroczystych próbkach, Axioscan 7 rejestruje interakcję wąskiego stożka światła ze strukturami próbki w trzech obrazach: jeden w pełnej ostrości i dwa nieostre, powyżej i poniżej płaszczyzny ogniskowej. Z trzech obrazów automatycznie wyodrębniane są informacje fazowe dla płaszczyzny centralnej.

Ciągłe przechwytywanie obrazu w wymiarze Z, w połączeniu z oświetleniem błyskowym i szybkim przetwarzaniem obrazu opartym na procesorach graficznych (GPU), ostatecznie dostarcza błyskawiczne wykonywanie zdjęć kontrastowych, a następnie umożliwia wyświetlanie ich jako kontrastu fazowego lub kontrastu reliefowego, podobnego do DIC.

 

 

Pobierz katalog:   Zeiss Axioscan 7 EN